scanner

اسـکنر ها بـه عنوان یکی از وسایل جانبی کامپیوتر به حساب می آیند که نقـش دستگاه ورودی اطلاعات را برای کامپیوترها ایفا می کنند. منظور از اطلاعات، كليه اسناد و مدارك و مستندات کاغذی یا عکس های چاپی است که از طریق اسکنرها به راحتی و در کمتر از یک دقیقه به فایل های دیجیتالی تبدیل می شوند و به كامپيوتر انتقال مي يابند. از آن پس این اسناد، مدارك و عکس ها به صورت فايل هاي ديجيتالي در كامپيوتر به راحتی قابل مشاهده، ويرايش و انتقال است. اسکنرها معمولاً با نرم‌ افزاری همچون محصولات Adobe Photoshop عرضه می‌شوند که با آنها می‌‎توانید تغییر اندازه و اصلاح اسناد و مدارك اسکن‌ شده را انجام دهید. شركت سانا اسكن با ارائه خدمات اسكن به صورت انبوه و با استفاده از اسكنرهاي پيشرفته، اين امكان را فراهم مي آورد تا آرشيو اسناد و مدارك ســـازمان به صورت الكترونيكــي در كمتريــن زمان ممكن و بـه سهولت در دسترس كاربران مــورد نظر قــــرار گيرد.

اسکنرها از نظر شکل ظاهري و کاربرد به چند دسته تقسیم می شود:

اسکنرهای تخت

این اسکنر ها در اندازه ی A4 و برای مصارف خانگی یا دفاتر شرکتی کوچک ساخته شده اند . قدرت و وضوح تصویر آنها در مقایسه با انواع بزرگتر و صنعتی پائین است. روش کاری آنها همانگونه است که در بالا به آن اشاره شد.

اسکنرهای شیت فد (Sheetfed)

این اسکنرها از نظر اندازه کوچک تر از مدل رومیزی هستند زیرا بجای اینکه عکس/سند را بر روی آن بگذارید ، آنهارا به داخل اسکنر می فرستید. درواقع به جای حرکت هد و حسگرها ، کاغذ حرکت می کند که این امر ممکن است کمی در کیفیت نهایی تصویر تاثیر منفی بگذارد.

اسکنرهای اسناد

این اسکنرها که برای مکانهای بزگتر ساخته شده اند دارای سیستم (ADF) يا (Auto Data Feeder) هستند یعنی کاغذ ها را توسط موتورها و غلطکهایی به داخل می کشند و عملیات اسکن را روی آنها انجام می دهند . ضمناً در این دستگاه قسمتی وجود دارد که امکان بهره وری به سبک اسکنرهای تخت را نیز مهیا می کند.

اسکنرهای نقشه یا پلاتر

این اسکنرها همانطور که از نامشان پیداست برای اسکن کردن نقشه های عریض (از اندازه A3 به بالا) و در طول نامحدود بکار گرفته می شوند. این اسکنرها ، نقشه ها را از یک سو گرفته و آنرا از بین هد خود عبور می دهد تا تصویر آنرا ثبت کند.

اسکنرهای فیلم و اسلاید

این اسکنرها که مخصوص نگاتیوهای عکس، اسلاید ها ، فیلم های رادیولوژی بکار می رود دارای قیمت بالایی هستند که می توانند تصویر را از روی فیلم ها و نگاتیو ها بخوانند.

اسکنرهای دستی قابل حمل

این اسکنرها بسیار کوچک بوده و از کیفیت بسیار پائینی برخوردارند. از اینرو برای اسکن عکس یا سندهایی که نیاز به کیقیت بالا دارند مناسب نیستند. این اسکنرها در انواع گوناگون و سایزهای مختلفی ساخته شده اند که کوچکترین آنها بصورت “مدادی”  بوده که به راحتی در  جیب جای می گیرد. این مدلها برای اسکن کردن خط به خط نوشته ها و کتابها درنظر گرفته شده اند. اسکنرهای دستی در اندازه های بزرگتری هم ( در حد عرض کاغذ ها ) عرضه شده اند. برای استفاده از آنها کافی است که آنها را بر روی سند مورد نظر بکشید تا تصویر ثبت شود.

خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي
خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد و مدارك خدمات تخصصي اسكن اسناد خدمات تخصصي اسكن مدارك اسكن اسناد و مدارك اسكن اسناد
خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي الكترونيكي خدمات تخصصي ساماندهي فيزيكي

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ” شرکت پردازش اطلاعات وايا ” ميباشد.